سازنده ظروف سفالین ماشین گرگان تبلیغات

سازنده ظروف سفالین: ماشین گرگان تبلیغات پلیس آگاهی گلستان کلاهبرداری دستگیری حقی

گت بلاگز وب‌گردی نکاتی راجع به فرزندان دو یا چندقلو

سر و کله زدن با یک نوزاد لذت ‌بخش و در عین حال سخت است و زمانی که صحبت از دو یا چندقلو به میان می‌آید قضیه پیچیده‌تر می‌شود. در چنین مواردی برنامه داشتن جهت

نکاتی راجع به فرزندان دو یا چندقلو

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، به دنیا آمدن نوزادان دوقلو دنیایی از هیجان را به همراه می‌آورد. تحقیقات نشان می‌دهد در بسیاری از کشورهای دنیا روند به دنیا آمدن دوقلو و چندقلوها درحال زیاد کردن است که در این میان پیشرفت‌های علم پزشکی نیز تأثیر بسزایی داشته است.

عبارات مهم : دوقلو
به عنوان مثال در آمریکا از هر یکصد بارداری، سه مورد به دوقلو یا چندقلوزایی منجر می‌شود. ولی به دنیا آوردن و بزرگ کردن این دسته از نوزادان کار به مراتب سخت‌تری نسبت به سایر موارد عادی هست. حتی مادرانی که پیشتر تجربه تولد نوزاد را داشته‌اند هم در مواجهه با دوقلو یا چندقلوزایی خود را دچار نوعی چالش می‌بینند و به خوبی نمی‌دانند که بعد از آوردن نوزادان از بیمارستان به منزل چه کارهایی را باید در اولویت انجام قرار دهند.

درحالی که باید پذیرفت به دنیا آمدن دوقلوها لذتی مضاعف را نصیب والدینشان می‌کنند ولی این تنها یک روی سکه هست. درواقع از همان روزی که مشخص می‌شود قرار است دوقلو یا چندقلو به دنیا بیاید، زن و مرد احساس وظیفه بیشتری کرده به طوریکه حتی جهت کسب درآمد زیاد به اضافه کاری و تلاش مضاعف فکر می‌کنند. به طور کلی انجام برنامه‌ریزی مناسب جهت مدیریت فرآیند تربیت نوزادان دو یا چند قلو بااهمیت‌تر از زمانی است که تک نوزاد به دنیا می‌آید.

نکاتی راجع به فرزندان دو یا چندقلو

عدم برنامه‌ریزی اشتباهی بزرگ است

سر و کله زدن با یک نوزاد لذت ‌بخش و در عین حال سخت است و زمانی که صحبت از دو یا چندقلو به میان می‌آید قضیه پیچیده‌تر می‌شود. در چنین مواردی برنامه داشتن جهت انجام هر کاری عالی ترین تصمیم هست. آنها را بر اساس یک برنامه زمان‌بندی شده است مشخص شیر داده و بخوابانید. مطمئن باشید که به زودی و بر اساس یک فرآیند طبیعی خود را با شرایطی که شما تعیین می‌کنید وفق می‌دهند. در واقع آنها یاد می‌گیرند که چطور خود را با برنامه‌ریزی شما وفق دهند.

می‌توانید دوقلوها را در یک وقت از شیر خود تغذیه کنید

اگر دوقلو دارید و از شیر خود جهت سیر کردن آنها استفاده می‌کنید دلواپس نباشید لیکن خیلی راحت می‌توانید آنها را به طور همزمان به دو سینه خود چسبانده و سیرابشان کنید. تنها باید صبور باشید و با چندینه بار تمرین به هماهنگی مورد نیاز دست پیدا کنید. در ظاهر جهت بسیاری از مادرانی که صاحب دو یا چند قلو می‌شوند تغذیه نوزادان با شیر مادر آن هم به طور همزمان کار دشواری است ولی این تنها یک تصور است که باید به کنار گذاشته شود. بر روی زمین یا صندلی راحتی مناسبی نشسته و در حالی که یکی از نوزادان را از شیر خود تغذیه می‌کنید، قل دوم را با استفاده از شیشه شیر سیراب کنید. کل زمانی که جهت این فرآیند صرف می‌کنید حدود 45 دقیقه خواهد بود.

سر و کله زدن با یک نوزاد لذت ‌بخش و در عین حال سخت است و زمانی که صحبت از دو یا چندقلو به میان می‌آید قضیه پیچیده‌تر می‌شود. در چنین مواردی برنامه داشتن جهت

دوقلوها را در ماه‌های نخست در یک تخت بخوابانید

توصیه اکثر کارشناسان نوزاد و کودک بر این است که دوقلوها را در یک تخت یکسان قرار دهید. درحقیقت دوقلوها نزدیک بودن به یکدیگر را به خوبی درک می‌کنند و به همین علت زمانی که در کنار هم قرار می‌گیرند خواب راحت تری را تجربه می‌کنند.

شما به عنوان والدین دوقلوها می‎توانید خواباندن آنها در یک تخت یکسان را تا زمانی که جهت خوابیدن در تخت جداگانه آمادگی پیدا می‌کنند ادامه دهید. این درحالی است که بسیاری از والدین از وحشت برخورد دوقلوها با هم در حین خواب در یک تخت مشترک، آنها را از همان ابتدا در تخت‌های مجزا نگاه می‌دارند. به خاطر داشته باشید گرچه استفاده از تخت یکسان جهت دوقلوها مناسب است ولی دو صندلی خاص ماشین و کالسکه مخصوص دوقلوها مهم است.

احتمال بروز پرسشها تنفسی در دوقلوها وجود دارد

به طور کلی در مقایسه با نوزادان عادی، احتمال بیشتری وجود دارد که دوقلوها سریعتر از موعد به دنیا بیایند که در نتیجه با وزن کمتری نسبت به نوزادان عادی پا به این دنیا می‌گذارند. آمارها نشان می‌دهند که نوزادان نارس دچار اختلالاتی در سیستم تنفسی خود هستند لیکن تکامل شش‌ها در این دسته از نوزادان هنوز کامل نشده هست. البته این بدان معنا نیست که هردوی دوقلوها درحالی به دنیا می‌آیند که به اختلالات تنفسی مبتلا هستند.

مطالعات نشان می‌دهد اگر دوقلوها در هفته 32 بارداری به دنیا بیایند و یکی از آنها جهت ادامه حیات به لوله تنفس متصل باشد، نوزاد مورد نظر به احتمال فراوان دچار پرسشها تنفسی خواهد بود. ولی این احتمال در نوزادان دوقلویی که چند هفته دیرتر به دنیا می‌آیند و به اصطلاح اندام‌های تنفسی ارزش تکامل بیشتری یافته است کمتر بوده به طوری که تنها به دریافت اکسیژن از طریق حفره های بینی نیاز دارد.

امکان انتقال بیماری بین دوقلوها وجود دارد

دوقلوهای تازه به دنیا آمده نیز مانند هر نوزاد دیگری ممکن است بیماری را از قل دیگری دریافت کنند. بعد این احتمال را در حد بالایی در نظر بگیرید که اگر یکی از دوقلوها دچار عفونت خاصی شد، قل دیگر نیز آن را دریافت کند. این دقیقا مانند زمانی که است که نوزادی در منزل دارید و پدر و مادر به نوعی بیماری واگیردار مبتلا شوند که در این صورت نوزاد نیز به احتمال فراوان به همان بیماری مبتلا می‌شود. توصیه می‌شود که درصورت ابتلای یکی از دوقلوهای تازه متولد شده است به بیماری، سریعا آنها را از هم جدا کنید.

دقت داشته باشید که تحرک در نوزادان تازه به دنیا آمده هنوز خیلی محدود است به همین علت اگر یکی از آنها به بیماری مانند آبله مبتلا شد به سرعت قل غیربیمار را از قل بیمار جدا کرده تا احتمال ابتلای او به این بیماری به علت مجاورت با نوزاد دیگر به حداقل برسد. یادتان باشد شما نمی‌توانید این احتمال را به صفر برسانید ولی شانس کم کردن آن را دارید.

نکاتی راجع به فرزندان دو یا چندقلو

دوقلوها شبیه هم هستند ولی تفاوت‌های خاص خود را هم دارند

قرار نیست اگر صاحب دوقلو می‌شوید همه چیز آنها شبیه هم باشد. اگر هرگونه تفاوتی را میان آنها مشاهده می‌کنید تلاش نکنید تا آنها را همسان‌سازی کنید بلکه ضمن اشاره به این تفاوت‌ها، هیچگاه در صدد برنیایید که دوقلوها را با یکدیگر مقایسه کنید. تمام نوزادان نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارند و این توصیه درخصوص نوزادان دو یا چند قلو نیز صدق می‌کند. درحقیقت استثنایی در کار نیست و تنها تفاوت آنها با سایر نوزادان در این است که همزمان به دنیا آمده و از حیث مشخصه‌های ظاهری شباهت‌های زیادی با هم دارند ولی این علت نمی‌شود ویژگی‌های رفتاریشان نیز یکی باشد.

پس ضمن تأیید تفاوت‌هایی که میان آنها وجود دارد به طور غیرمستقیم این توصیه را شفاف‌سازی کنید که چنین تفاوت‌هایی می‌تواند به رشد و تکامل فکری بهتر آنها منجر شود. حتی توصیه می‌شود که دوقلوها را در مواردی از هم جدا سازید. به عنوان نمونه هر یک گروه دوستان خاص خود را داشته باشند. بد نیست شرایطی را فراهم کنید که در زمان‌های مختلفی در کنار شما باشند.

همراهی با دوقلوها به تدریج آسان‌تر می‌شود

هرچه دوقلوها بزرگتر می‌شوند، به تدریج اعمال کنترل بهتری بر آنها پیدا می‌کنید. بعد روزهای شاید سخت نخست نگهداری از آنها فراموش کنید و به ماه‌های پیش رو فکر کنید، زمانی که دوقلوها حدودا 2 ساله می‌شوند.

سر و کله زدن با یک نوزاد لذت ‌بخش و در عین حال سخت است و زمانی که صحبت از دو یا چندقلو به میان می‌آید قضیه پیچیده‌تر می‌شود. در چنین مواردی برنامه داشتن جهت

منبع:برترین ها

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: دوقلو | نوزاد | برنامه | برنامه | بیماری | دوقلوها | نوزادان | تغذیه نوزادان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog