سازنده ظروف سفالین ماشین گرگان تبلیغات

سازنده ظروف سفالین: ماشین گرگان تبلیغات پلیس آگاهی گلستان کلاهبرداری دستگیری حقی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نام بعضی با زور و فشار وارد لیست امید شد / مطهری

علی مطهری، نایب مدیر مجلس، با حضور در برنامه ای تلویزیونی راجع به حضورش در ادوار مجلس گفت: اینکه در مجلس هشتم در فهرست اصولگرایان بودم، علتش این بود که در ستاد

نام بعضی با زور و فشار وارد لیست امید شد / مطهری

مطهری: نام بعضی با زور و فشار وارد لیست امید شد

عبارات مهم : سیاسی

علی مطهری، نایب مدیر مجلس، با حضور در برنامه ای تلویزیونی راجع به حضورش در ادوار مجلس گفت: اینکه در مجلس هشتم در فهرست اصولگرایان بودم، علتش این بود که در ستاد بزرگداشت شهید مطهری، آقای مصلحی که مدیر ستاد بودند، ایشان هم دست اندرکار مسئله انتخابات بودند. من تصمیم گرفته بودم وارد مسئله انتخابات بشوم. آن وقت انتقادات زیادی به اصلاح طلبان داشتم و طبعا به اصولگرایان نزدیک بودم و به ایشان گفتم چنین تصمیمی دارم. ایشان هم اقدام کردند و اسم ما را در فهرست آوردند.

نام بعضی با زور و فشار وارد لیست امید شد / مطهری

می توانستم به کسان دیگری هم بگویم، آن وقت سه گروه بودند، گروهی با عنوان پیروان خط امام و رهبری و… . به عنوان نمونه می شد به آقای عسگراولادی هم بگویم، دیگران هم بودند و شاید همین اتفاق می افتد». به گزارش «انتخاب»، او افزود: «من آن وقت توجه چندانی به این نداشتم که در کدام لیست هستم. آن وقت مردم تا حدودی آشنایی داشتند، چون قبل از آن مقاله و مصاحبه زیاد داشتم. بعد از ورود به مجلس هم دیدیم در جاهایی انتقادهایی داشتیم که این مردها نمی پذیرفتند و اختلافاتی شد و نظراتی در برابر آقای احمدی نژاد داشتیم. ایشان در جاهایی به صراحت می گفت من قانون را عمل نمی کنم. نمی توانستیم سکوت کنیم. وارد شدیم. بحث سؤال از مدیر جمهور مطرح شد».

او راجع به سؤال از مدیر جمهوری وقت نیز گفت: «می خواستیم مطرح شود، ولی هیئت رئیسه اجازه این کار را نمی داد. تلاش می کردند امضاها کم کردن یابد».

علی مطهری، نایب مدیر مجلس، با حضور در برنامه ای تلویزیونی راجع به حضورش در ادوار مجلس گفت: اینکه در مجلس هشتم در فهرست اصولگرایان بودم، علتش این بود که در ستاد

مطهری در پاسخ به اینکه «هیئت رئیسه آقای لاریجانی بودند؟»، افزود: «بله؛ همین دوستان ما بودند. اینها می درخواست کردند این مسئله مطرح نشود و هفت، هشت ماه این عنوان طول کشید و در نهایت من استعفا دادم. گفتم اگر نتوانیم از حقوق مردم دفاع کنیم، نمایندگی فلسفه خودش را از دست می دهد بنابراین من استعفا می دهم. استعفا هم روالی در مجلس دارد».

او ادامه داد: «نماینده نیم ساعت وقت دارد دلایل خود را بیان کند و ظاهرا نیم ساعت هم وقت است موافق و مخالف صحبت کنند و در نهایت رأی گیری می شود. من صحبت کردم و دلایل را بیان کردم و خیلی ها از ما دفاع کردند. به یاد دارم آقای مصباحی مقدم از من دفاع کردند و اکثرا مخالف استعفای ما بودند. بعضی هم موافق بودند و یکی از مردها هم گفت خوب است به استعفای ایشان رأی منفی بدهیم تا در دوره بعد مردم ایشان را رد کنند. این امر برعکس شد؛ یعنی ما آمدیم و رأی آوردیم و آن بنده خدا رأی نیاورد. در نهایت مجلس با رأی اوج با این استعفا مخالفت کرد. خود این باعث شد سؤال از مدیر جمهور مطرح شود. بعد از مجلس هشتم دیگر این دوستان اسم ما را از بین بردن کردند؛ یعنی گفتند بنده و یکی، دو نفر دیگر را از فهرست اصولگرایان از بین بردن کرده اند که ما با عنوان «صدای ملت» نامزد شدیم».

او راجع به مجلس نهم و دهم، گفت: «اگرچه من خیلی مایل به ادامه حضور نبودم، ولی اگر نمی آمدم نوعی عقب نشینی محسوب می شد. دوباره کاندیدا شدم. با عنوان صدای ملت آمدیم و به نوعی مستقل بود و رأی آوردیم. جهت مجلس دهم هم به این شکل شد که لیست امید خودشان اسم من را گذاشتند، من درخواستی نکردم. البته من هم مخالفت نکردم و تقدیر هم کردم. البته افرادی بودند که با زور و فشار اسمشان در فهرست رفت، ولی اسم من را خودشان گذاشتند و من هم گفتم اشکالی ندارد و من هم رأی آوردم».

نام بعضی با زور و فشار وارد لیست امید شد / مطهری

او راجع به افرادی که با زور و فشار وارد لیست امید شدند، گفت: «اصلاح طلب نبودند و با فشارهای سیاسی وارد شدند. بعد از ورود به مجلس هم می گفتند فراکسیون تازه باز کنیم. من گفتم از نظر اخلاقی درست نیست که در این فهرست بودیم و راه دیگری باز کنیم. من اخلاقی این کار را درست نمی دانستم. همچنان در فهرست امید هستم، ولی واقعا من نه اصلاح طلب حساب می شوم و نه اصولگرا».

از او سؤالی هم شد راجع به رنگ محاسنش؛ مجری از او پرسید: «صحبتی هم از مادرتان شنیدم که شما در جایی گفته بودید من موهایم را رنگ می کنم، به خاطر این است که مادر متوجه سن وسال من نشوند. درست است؟»، مطهری هم پاسخ داد: «توصیه ایشان بوده و هست. ایشان اصرار دارند که محاسن سفید نباشد. دوست ندارند و می گویند رنگ کنید. چون پدر ما هم خضاب می کردند.

علی مطهری، نایب مدیر مجلس، با حضور در برنامه ای تلویزیونی راجع به حضورش در ادوار مجلس گفت: اینکه در مجلس هشتم در فهرست اصولگرایان بودم، علتش این بود که در ستاد

سن مرحوم پدر ما از آقای منتظری چهار سال بزرگ تر بودند، از آقای بهشتی هشت سال بزرگ تر بودند، ولی چون خضاب می کردند شاید سن ایشان کمتر نشان می داد. مادر اصرار دارند رنگ کنیم و از این سفیدی صورت خوششان نمی آید. من هم قدری تنبل هستم و اگر یک بار رنگ کنم دوباره فراموش می کنم و باز سفید می شود و سفید و سیاه خوب نیست. مثل آقای روحانی هم نیستیم که دقیق و منظم رنگ کنیم؛ وقت و حوصله این کار را ندارم. هروقت پیش مادر می رویم اعتراض می کنند که آیا این طوری هستید».

اخبار سیاسی – شرق

نام بعضی با زور و فشار وارد لیست امید شد / مطهری

واژه های کلیدی: سیاسی | استعفا | اصلاح طلب | اصولگرایان | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog