سازنده ظروف سفالین ماشین گرگان تبلیغات

سازنده ظروف سفالین: ماشین گرگان تبلیغات پلیس آگاهی گلستان کلاهبرداری دستگیری حقی

گت بلاگز اخبار حوادث قربانی تجاوز در کودکی , قاتل کودک 11‌ساله

پسر جوانی که در اقدامی خشن کودکی را به منزل کشانده و با ده‌ها ضربه چاقو به قتل رسانده ‌است، در جلسه پیگیری به پرونده‌اش توضیح داد که چطور در کودکی مورد تجاوز قر

قاتل کودک 11 ساله؛ قربانی تجاوز در کودکی

عبارات مهم : زندگی

پسر جوانی که در اقدامی خشن کودکی را به منزل کشانده و با ده ها ضربه چاقو به قتل رسانده هست، در جلسه پیگیری به پرونده اش توضیح داد که چطور در کودکی مورد تجاوز قرار داده شد و زندگی اش دگرگون شد.

به گزارش شرق؛ در ابتدای جلسه پیگیری به این پرونده که در شعبه 9 دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد، نماینده دادستان کیفرخواست علیه متهم را خواند. بر اساس محتویات پرونده متهم که علی نام دارد، یک سال قبل کودک 11 ساله ای به نام ابوالفضل را به بهانه نشان دادن کبوتر به منزل اش برده و با ضربات متعدد چاقو به قتل رسانده هست.

بر اساس نظریه پزشکی قانونی 89 ضربه بر بدن مقتول وارد شده است و بعد از قتل علی به کمک برادرش جسد را به بزرگراه قم انتقال یافته و در آنجا رها کرده بود.

قربانی تجاوز در کودکی , قاتل کودک 11‌ساله

روز گذشته بعد از اینکه نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و اعلام کرد متهم با وجود داشتن اختلال شخصیت بر اساس گفته پزشکی قانونی مسئول اعمال خود است و با برنامه ریزی قبلی اقدام به ربایش کودک و قتل او کرده هست، در ادامه اولیای دم در جایگاه حاضر و خواستار صدور حکم قصاص در ملأ عام شدند.

سپس متهم ردیف اول در جایگاه قرار گرفت. علی که لکنت زبان هم داشت، اتهام قتل را قبول کرد و گفت: هنگامی که خیلی فرزند بودم، در پارک رازی که ابوالفضل هم آنجا بازی می کرد، یک بار مورد آزار شخصی قرار گرفتم.

پسر جوانی که در اقدامی خشن کودکی را به منزل کشانده و با ده‌ها ضربه چاقو به قتل رسانده ‌است، در جلسه پیگیری به پرونده‌اش توضیح داد که چطور در کودکی مورد تجاوز قر

از آن به بعد حالت عادی نداشتم و هر لحظه حالم بد بود و اضطراب داشتم. چند باری هم پیش روان دکتر رفتم؛ ولی تأثیری در حالم نداشت. داروهایی می داد که من می خوابیدم. متهم گفت: من ابوالفضل یا پدرش را نمی شناختم. فقط یک بار او را در پارک دیده بودم. روز اتفاق دوباره حالم بد شد و تصمیم گرفتم ابوالفضل را بکشم؛ به همین خاطر به بهانه اینکه می خواهم کبوتر به او نشان دهم، او را به منزل بردم و در پشت بام به او کبوتر نشان دادم. بعد او را به حمام بردم و با ضربات چاقو کشتم. آن قدر جنون داشتم و حالم بد بود که از ضربه زدن سیر نمی شدم. مدام ضربه می زدم و گاهی متوجه نمی شدم که این ضربات را به خودم وارد می کنم.

متهم گفت: به خاطر همین حالت بود که وقت بازداشت دست هایم زخمی بود؛ چون بعضی ضربات را به خودم وارد کرده بودم.

من حال معنوی خوبی ندارم. یک بار خودکشی کردم و بعد از فوت پدرم هم آن قدر حالم بد شد که تا مدت ها نمی توانستم کار کنم.

قربانی تجاوز در کودکی , قاتل کودک 11‌ساله

بعد از قتل، به برادرم گفتم چه اتفاقی افتاده هست. او جهت پیگیری کار برادر دیگرم به کمپ ترک اعتیاد رفته بود. هنگامی که برگشت و گفتم دست به قتل زده ام، خیلی ناراحت شد و به من گفت برو خودت را به پلیس معرفی کن. پرسید آیا این کار را کردی، حرفی نداشتم بگویم؛ ولی حاضر نشدم خودم را به مأموران معرفی کنم و از او کمک خواستم تا جسد را مخفی کنیم و مابقی ماجرا پیش آمد. بعد با کمک برادرم جسد را به بیرون از شهر بردیم و در بزرگراه قم رها کردیم. بعد از گفته های متهم وکیل مدافع او در جایگاه حاضر شد. او گفت: موکل من دچار اختلال شخصیت است و این عنوان در پزشکی قانونی تأیید شده است هست. مدارک پزشکی او نشان می دهد متهم یک بار با قرص برنج خودکشی کرده و یک بار هم خودزنی کرده هست؛ ضمن اینکه او تحت نظر روان دکتر بوده و اوضاع روانی او طوری است که قوه تمییز ندارد؛ هرچند پزشکی قانونی جنون او را رد کرده؛ ولی من درخواست دارم کمیسیونی در پزشکی قانونی تشکیل شود تا این امر بررسی شود.

سپس وکیل اولیای دم در پاسخ به وکیل متهم گفت: پزشکی قانونی اعلام کرده متهم دارای قوه تشخیص هست. او دچار بیماری افسردگی هست. این نوع بیماری روانی از نظر علم روان پزشکی در حدی نیست که فرد مسئول اعمال خود نباشد. ضمن اینکه متهم به خوبی می دانسته چه کسی را گزینش کند و چطور او را بکشد و جسد را از بین ببرد. هنگامی که بازپرس از متهم پرسید آیا یکی از نوجوانان خانواده ات را نکشتی، گفت برادرزاده ام هم سن ابوالفضل هست؛ ولی او اهل نماز است و من او را نکشتم؛ بنابراین علی دارای قوه تشخیص بوده هست. سپس برادر متهم ردیف اول به اتهام اخفای ادله جرم و کمک در از بین بردن جسد محاکمه شد. او گفت: من اشتباه کردم؛ به برادرم گفتم خودت را معرفی کن، ولی گفت خودش همه چیز را درست می کند. ما خانواده آبروداری هستیم.

پسر جوانی که در اقدامی خشن کودکی را به منزل کشانده و با ده‌ها ضربه چاقو به قتل رسانده ‌است، در جلسه پیگیری به پرونده‌اش توضیح داد که چطور در کودکی مورد تجاوز قر

من سرپرست خانواده ام هستم و خودم خواهرانم را سر منزل و زندگی ارزش فرستادم. آنها زنان عفیفه ای هستند و ماه محرم در منزل ما عزاداری و مراسم دعا برگزار می شود. از وحشت آبروی خانواده ام این کار را کردم. کبوترها هم متعلق به من بود؛ چون هنگامی که کارم کساد می شد، کبوتر و طوقی و قناری می فروختم تا هزینه زندگی ام را تأمین کنم. من و مادرم به کمپ ترک اعتیاد رفته بودیم تا به برادر دیگرمان سر بزنیم که هنگامی که من برگشتم، متوجه شدم این اتفاق افتاده هست. حالا هم درخواست بخشش دارم. سپس قاضی ملکی خطاب به مادر مقتول گفت: آیا به فرزندت گفته بودی که نباید با فرد غریبه ارتباط داشته باشد و یاد داده بودی که از خودش مواظبت کند؟

زن جوان پاسخ داد: من و پدر ابوالفضل 10 سال است که از هم جدا شده است ایم و ابوالفضل با پدر و مادربزرگش زندگی می کرد. من ماهی یک بار او را می دیدم و به او می گفتم نباید با غریبه ها ارتباط داشته باشد و به حرف آنها اعتماد کند؛ ولی نمی دانم چطور شد که پسرم گول خورد. در آخر نیز علی یک بار دیگر در جایگاه حاضر شد و ابراز پشیمانی کرد و خواستار بخشش شد. او گفت: تجاوز به من در کودکی و فوت پدرم چنان زندگی ام را از بین برد که حتی نتوانستم درس بخوانم و درسم را هم رها کردم. از اولیای دم درخواست بخشش دارم. سپس هیئت قضات جهت صدور رأی دادگاه وارد شور شدند و علی را به اتهام قتل کودک 11 ساله به قصاص در ملأ عام محکوم کردند.

قربانی تجاوز در کودکی , قاتل کودک 11‌ساله

نیازمند تحول در آموزش

ملکی، یکی از قضات پیگیری کننده به این پرونده، در آخر جلسه راجع به این اتفاق گفت: اوضاع موجود این پرونده و پرونده های مشابه نشان می دهد که مهم است تا ما یک سند 2030 اسلامی داشته باشیم و بر اساس ضوابطی که مقام معظم رهبری فرمودند آموزش های مورد نیاز را به کودکان بدهیم.

وی گفت: آموزه های دینی به روز شده است هشدار و توصیه به خانواده ها و کودکان راجع به محافظت از خودشان بسیار بسیار مهم و جدی و مهم شده است هست. به فرموده مقام معظم رهبری، ما می توانیم در وضع قوانین مستقل عمل کنیم به عنوان نمونه در سند 2030 که ایراداتی وجود داشت و اسلامی نبود و با فرهنگ ما هم سازگاری نداشت، ما می توانستیم مستقل عمل کنیم و خودمان قوانین غیرقابل قبول آن را از بین بردن کنیم و در حوزه ای که به درد کودکان و خانواده ها می خورد، اقدام کنیم. ما حتی در مقررات بین المللی هم می توانیم آموزه هایی که با دین و فرهنگمان هم خوانی ندارد، انجام ندهیم و چیزهایی را جایگزین آن کنیم که ایرانی و اسلامی هست. یقینا نیاز به آموزش و تحول داریم. کمبود این نوع آموزش آسیب شدیدی را به جامعه وارد می کند. ما شاهد تشکیل پرونده های هولناکی راجع به فرزند ها هستیم که نیاز یک تحول آموزشی عظیم را مرتب به ما یادآور می شود.

وی ادامه داد: صداوسیما در میان برنامه های جالب خود که مورد توجه خانواده ها و فرزند ها قرار دارد، باید این آموزه ها را بگنجاند و یاد بدهد که فرزند ها چطور از خود مواظبت کنند. گاهی دیده می شود حتی والدین متوجه خطر اطراف نیستند. جهت مثال در هر محله ای باید مستأجری که وارد می شود محله را بشناسد و بداند چه کسانی آنجا هستند و چه خطراتی ممکن است او را ترساندن کند همین طور اهالی هم باید مستأجر را بشناسند و مراقب اتفاقات ناگوار باشند.

واژه های کلیدی: زندگی | پزشکی | کبوتر | پرونده | قانونی | خانواده | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog